Jak jsme na tom se znalostí výrobců žárovek H7

Jak jsme na tom se znalostí výrobců žárovek H7

Jak lidé v Česku nakupují žárovky do předních světlometů? Na toto počínání se zaměřil zajímavý test spotřebitelské informovanosti, jehož výsledky byly přinejmenším překvapivé.

reflektor

Podle čeho se řídíme při nákupu

Možná také patříte k těm lidem, co je obtěžuje reklama. Je jí dnes všude plno a mnohdy je vlezlá a otravná. Museli jsme jí postupně přivykat, za socialismu jsme se s ní téměř nesetkali a na počátku 90. let byla příjemným zpestřením, které však nabralo příliš rychlé tempo. A tak se stává, že skutečně dobrou a prospěšnou reklamní kampaň přehlédneme v očekávání, že to zas bude „nějaká otravná ptákovina“.

Výzkum informovanosti spotřebitelů vyhodnotil, že zhruba pouhá pětina (dospělých) obyvatel Česka sleduje doporučení prodejců včetně reklamních spotů. Přibližně 19 procent lidí se orientuje dle deklarovaných vlastností výrobku. 16 procent spotřebitelů považuje za zásadní cenu. 14 procent z nás preferuje nad cenou kvalitu. 6 % spotřebitelů nakupuje většinou předem výrobky na akci a s výraznou slevou a 8 % z nás koupí zrovna to, co má po ruce, a příliš se nezajímá o cenu ani parametry.

Jak jsme na tom se znalostí výrobců

V dnešní uspěchané době plné technických vymožeností, které se na nás valí ze všech směrů, jsme doslova přehlceni informacemi. Bohužel je řada z nich zbytečná a zavádějící a některé podstatné přehlížíme. Mnozí řidiči si neuvědomují, že právě osvědčené značkové výrobky žárovek H7 a H4 splňují patřičná kritéria a vyhovují požadovaným normám, což prokazují i nezávislé testy. Znalost výrobců autožárovek je mezi řidiči nedostačující.

auto

Necelá tisícovka dotázaných řidičů ve věkovém rozpětí od 25 do 60 let si měla vybavit konkrétní výrobce. Přibližně čtvrtina z nich znala značku Osram a 15 procent respondentů si vybavilo výrobce Philips. Pouhá dvě až čtyři procenta vyjmenovala značky Hella, Tungsram, Tesla nebo Delta. A přibližně desetina řidičů uvedla, že znají výrobky Osram Night Breaker, Silverstar nebo Ultra Life, případně Philips Longlife.