I na hodinkách záleží

Zkuste si to jenom představit. Nádherný kluk s vypracovaným tělem jenom v tričku, a na jeho ruce úplně obyčejné staré hodinky, jaké toho už musely strašně moc pamatovat. To se přece žádné holce nemůže líbit. Hlavně když se chce s takovým klukem ukazovat na veřejnosti, před ostatními děvčaty. Když se jím chce chlubit, když chce, aby jí ho ty ostatní záviděly.
Možná by jí ho i záviděly. Ale pak by se mu třeba i jen náhodou podívaly na ruku a už by nezáviděly.
ručičkové hodinky
Začaly by se naopak neskrývaně posmívat. Že kluk je to sice možná hezký, ale ty jeho předpotopní hodinky, no ale fuj! Chachacha, chichichi, chochocho! A to byste snad chtěly poslouchat pokaždé, když jste s nimi? Nebo taky když s nimi nejste, protože by to určitě roztroubily všem kolem? Že máte kluka se strašným vkusem?
Kdyby se tak jenom aspoň nechal přemluvit. Koupila bych mu docela jiné hodinky. Lepší a krásnější. Modernější. Všestranně dokonalejší. Abych se za ně a tedy ani za něj nemusela před lidmi na veřejnosti stydět. Jenže to by si musel někdy nechat říct. Jenže nechal si říct? Ne.
Že prý jsou to památeční hodinky po dědečkovi, co se dědí z generace na generaci a on je nikdy nesundá z ruky a jednou je předá svému synovi.
Hrozná představa.
Zlatá nabídka, která mi oznámila, že !
ruka v kapse
Že třeba švýcarské hodinky Edox jsou mimořádně kvalitní a přitom docela levně ozvláštní každého, zdokonalí jeho image, vylepší celý outfit a tak.
Takže takové hodinky našel pod stromečkem. Svoji holku totiž odmítnout může, ale Ježíškovi přece nedokáže dát kopačky.
Z celého bohatého sortimentu hodinek téhle značky dostal jedny, které opravdu stály za to. Takové, co se hodí jak k jeho tričku, tak i ke společenskému oblečení.
hodinky u tužky
Chvíli na ně jenom tak koukal. Na ten zázrak vytvořený moderními technologickými postupy, ukrývající i více než stoleté zkušenosti mistrů hodinářů, na jejich eleganci a funkční design.
Pak si je vzal na ruku, aby udělal Ježíškovi, který mu je přinesl, radost. A už nikdy je z té ruky nesundal. Po starých dědečkových hodinkách od té chvíle nikdo ani nevzdychl, ani pes neštěkl.
Čímž se stal klukem, se kterým se dá chodit mezi lidi. Klukem, o kterého by se možná i všechny holky popraly.