Jak si poradit s dětským pokojem v podkroví

Bydlet pod střechou si přeje mnoho Čechů. Máte-li děti, tak ale budete muset vyřešit jejich pokojíčky. A co si budeme povídat, každý rodič chce pro svého andílka ten nejlepší, nejkrásnější a zároveň nejpraktičtější prostor. Právě v podkroví to ovšem nemusí být snadný úkol, a to díky sešikmené stěně.dětský pokoj podkroví.jpg

Do jediné místnosti musíte dostat hodně nábytku, ale zároveň umožnit dítěti, aby mělo dostatek prostoru a mohlo se správně vyvíjet fyzicky i duševně. Nezapomínejte ani na to, že jde o ložnici, hernu a pracovnu dohromady. Navíc si sem jistě bude také zvát své kamarády ze školky nebo školy. Ale nebojte, bojovat budete jen se čtyřmi kousky nábytku.

Nábytek, na který nelze zapomenout

Postel je pochopitelně základ. Bohatě stačí jednoduchá dřevěná nebo kovová konstrukce s roštem a kvalitní matrací. Další je šatní skříň jako úložný prostor veškerého oblečení. Pracovní stůl využijí zejména žáci základních škol. Pro předškolní věk je vhodný malý stolek s malou židlí, které budou ideální pro malování a tvoření z plastelíny.

Vždy záleží na dostupném prostoru, ale zapomenout byste neměli ani na knihovnu. Teď si možná představujete další obrovský kus nábytku, který budete muset někam umístit, ale tak to vůbec není. Nemáte-li doma vášnivého knihomola, tak bude bohatě stačit pár poliček. A samozřejmě nezapomeňte na komodu na hračky.

Potřebujete schodiště?

Existují dvě možnosti. První je, že máte celý obytný prostor v podkroví. Pokud se ovšem pod střechou nachází pouze jedna místnost, kterou věnujete soukromí svého potomka, potom potřebujete schody. Při výběru typu musíte zhodnotit nejen věk dítěte, ale také velikost místa, které jim můžete obětovat.zelený dětský pokoj.jpg

Točité schody jsou ideální možností. Musíte ale počítat s tím, že veškerý nábytek dáte dohromady až nahoře. Většině školáků tento typ schodiště jistě nebude dělat problémy a navíc si je můžete nechat vyrobit přesně tak, aby vyhovovaly individuálním potřebám. Styl i materiál i sami zvolíte podle toho, jak máte zařízený byt.