Jakou podlahu koupit?

Dřevěná
Dřevo je jeden z nejdřívějších a přírodních materiálů používaný pro tyto účel. Dnes se dá vybírat ze spousty druhů a barev. Ovšem vždy musíme dbát na kvalitu, takže doporučuji dřevěné podlahy Praha. Na tomto webu najdeme velice široký sortiment. Cena se Vám možná může zdát ovšem vyšší, ale životnost masivu je opravdu vysoká a při řádné péči a údržbě ještě vyšší. Jenom kvalitní nátěr ji ochrání minimálně na 15 let. Poté je nejlepší provést kontrolu. Pokud objevíte větší známky poškození či opotřebení, tak je nejlepší čas na kompletní renovaci. Stačí je dobře obrousit a potom zase natřít. Tímto si opakovatelně zajistíme nádhernou podlahu na spoustu let. Nemusíte se bát ani broušení, protože i po několikáté renovaci zbyde dostatek materiálu. Jediná nevýhoda je, že není vhodné ji položit do místnosti s vysokou vlhkostí.
pírko na dřevěné podlaze
Laminátová
Poznáme ji podle toho, že se její celá konstrukce skládá ze tří vrstev. Úplně tu nejvýše položenou tvoří fólie. Poté taky chodíme a často je napuštěná pryskyřicí. Její tloušťka se pohybuje od 7 po 10 mm. Pokud ji budeme chtít hodně využívat, tak určitě nezapomeňte na pevnou montáž lepidlem. Takto odolá i častému namáhání. Je známá také svým širokým výběrem, takže není problém sladit s ní i celou místnost, což u některých typů je velký problém. Na druhou stranu ji nejde znovu zrenovovat, takže po mechanickém poškození se daná část musí celé vyměnit.
tmavá dřevěná podlaha
Vinyl
Hodně lidí ho zvolí kvůli nízké pořizovací ceně a snadné údržbě. S údržbou je to naprostá pravda, protože úklid a péče o ni je hodně snadná a zvládne ji naprosto každý. Zvládá také vysokou vlhkost, což je v některých domech či místnostech klíčové. Montáž probíhá díky nasouvacímu mechanismu, takže není pracná a časově náročná. Uvidíte ji velice často v kuchyních, právě díky již zmíněnému úklidu. Nesmíme zapomenout i na její příjemný a hladký povrch.