Koncepce vlastního potisku mikiny nemusí být vůbec složitá

Koncepce vlastního potisku mikiny nemusí být vůbec složitá


Někdy stačí jen pouhý symbol, jednoduchá skica, vhodný nápad a máte vyzdobené tričko nebo mikinu tak, že vás někteří lidé zatouží ve vaší tvořivosti následovat. Vlastní potisk mikiny lze koncipovat tolika možnými způsoby, že je s podivem, že stále na Internetu převažují témata naivní, sprostá až urážlivá, naprosto nevhodná pro jakékoli seriózní příležitosti. Že by lidem scházela fantazie? Určitě ne, chce to jen trochu snahy dívat se kolem sebe a vnímat krásy kolem nás i z podnětů zdánlivě nenápadných.

Karikatury obličejů – jak namalovat vlastní karikaturu obličeje není tak obtížné, jak se zdá. Existuje k tomu řada návodů na Internetu, kde se dozvíte, jak k sobě napasovat různé typy částí obličeje, jako je nos, brada, obočí… Je zde naznačeno několik technik, z nichž ty nejzajímavější se vytváří pouze černou barvou na bílém podkladu, nejčastěji uhlem nebo grafitovou tužkou. Karikatura na bavlněné mikině může být středem pozornosti a rozhodně to není kýč.

rozkvetlé macešky

Drobné květinové a rostlinné motivy – chcete-li mikinu vyzdobit nenápadně, ale zároveň velmi vkusně a nápaditě, vsaďte na osvědčený trik drobných kvítků či zelených listů rostlin. Na tmavý podklad se hodí sedmikrásky, pampelišky, sněženky, bledule, chryzantémy či kopretiny, na bílou mikinu pak třeba tulipány, hyacinty, růže, macešky a surfinie.

Charlie Chapli

Hvězdy stříbrného plátna – v současné době frčí retro styl, mnozí z nás si dovolí tímto způsobem oživit vlastní byt nábytkem a bytovými doplňky, jiní si pořídí gramofon a pracně shání na aukcích a bazarech vinylové desky. Do popředí zájmu se také mohou dostat hvězdy (i černobílého) stříbrného plátna kin té doby, a to nejen druhé poloviny dvacátého století, ale i meziválečné éry. Fotografií Adiny Mandlové, Hany Vítové, Oldřicha Nového, Vlasty Buriana, Hugo Haase, Zity Kabátové, Nataši Gollové či nesmírně fotogenické Jiřiny Sedláčkové jistě nikoho neurazíte a naopak lidem kolem vás připomenete onu zvláštní a nezapomenutelnou atmosféru „filmů pro pamětníky“.

Posted in Nezařazené