Návštěva posilovny není motivována pozitivně

Proč se jednou nebo častěji do týdne trápíte v posilovně? Co je vaším motorem „jet dál“? Průměrný návštěvník posilovny sem chodí pravidelně jednou či dvakrát týdně. Proč? Podle vědců se bojíme ostudy.
činky ve fitku
· Vědecký výzkum
Proč mají muži vědomou motivaci k tomu, aby chodili do posilovny a trápili své tělo na mučících strojích? Šedesát procent dotázaných mužů odpovědělo, že je to kvůli kondici, zdraví a potřebě mírně zhubnout. Jednalo se převážně o muže s o něco vyšší Body Mass Index hodnotou. Šestnáct procent mužů doznalo, že do posilovny chodí dvakrát až čtyřikrát do týdne, a to výhradně kvůli svému vzhledu, z vlastní motivace pro to, aby vypadali lépe.

· Závěry a nečekané překvapení
To vědce a profesionály nepřekvapilo, jsou to nejčastější důvody, proč spalovat kalorie v posilovně. Avšak poté se jejich zkoumání zaměřilo na motivaci, která je spojená s asociací a nevědomé motivace.

Experti potom došli k závěru, že muži nechodí do posilovny z touhy po svalech ze své vůle ať už pro vzhled nebo kvůli svému zdraví, ale kvůli strachu a úzkosti z toho, jak je jejich tělo vnímáno okolím, zda je lidé nepovažují za příliš tlusté a zda se jim za zády nesmějí. Tlak na to, jak by měla vypadat ideální postava, tedy nezažívají jenom ženy ze strany modelingových agentur a photoshopovaných obrázků nahých modelek na titulních stranách módních časopisů nebo časopisů pro muže. I muži mají strach, jak je jejich tělo vnímáno okolím.
kliky na jedné ruce
· Muži i ženy
Na rozdíl od žen, muži ze strachu, že budou souzeni, tohle nikdy nepřiznají. Pokud se zeptáte jakéhokoli muže, proč chodí do posilovny, řekne vám, že to dělá kvůli sobě, ze své vlastní touhy, ale není to pravda. Prvotním motorem pro to, začít chodit do posilovny nebo začít náhle pěstovat nějaký sport, je většinou strach, co si o jeho vzhledu myslí okolí, rodina, partnerka, přátelé, ale také kolegové v práci.