Pozor na elektroniku

Dnešní doba je ve znamení technologií a do jisté míry nám elektronika dokáže velmi efektivně zjednodušit život, ale samozřejmě vše má svůj rub a líc. S moderními technologiemi přichází i jistá evoluční degradace. Děti tráví čím dál tím méně času venku na vzduchu a jsou neustále zalezlí u svých mobilů a počítačů a často nejsou schopné rozlišovat to, co je online svět a co realita. Také to, že se nimi mluví méně a děti tak namísto mluveného slova vidí to, jak se lidé dorozumívají ve filmech a přiblblých seriálech a všichni známe výsledky tohoto problému. Naši mladí se pak často chovají jako by byli sami hlavní postavou v nějaké americké romantické komedii. Realita se ovšem s tímto online světem často hodně liší a střet s ní může mít pak fatální důsledky.
břicho těhule

Dalším velmi závažným problémem je to, že všechny tyto elektronické přístroje vyzařují ultrafialové záření a celkově vysílají vlny do různých přijímačů a my jsme tak neustále vystavené nějakému záření. Pozitivní věcí je to, že už jsou naše organismy na to natolik zvyklá, že jim to nějak extrémně nevadí. Problém ale nastává, pokud máme nedostatek spánku a v těle se nestihne dotvořit dostatečné množství hormonu melatoninu, který způsobuje to, že si našeho tělo opravdu odpočine. Tento hormon se totiž začne vytvářet až tehdy, co odezní veškeré modré světlo z těla. Toto modré záření mají v sobě všechny telefony, notebooky a televize. Vhodné je tedy si nastavit noční vidění alespoň dvě hodiny před tím, než se chystáte jít spát. Uvidíte, že Váš spánek bude mnohem kvalitnější a Vy se ráno budete cítit mnohem více odpočatí.
žena v nemocnici

Problémy nejsou ale jen se zářením. Velkou obavou by měla být i neplodnost, kterou si v sobě pěstujeme tím, že neustále nosíme mobil poblíž svého těla. Nemusí to být jen mobil, ale třeba i notebook na klíně a podobně. Ta neplodnost dnes nemusí být nutně jen z el. zařízení. Velkým problémem je totiž i to, že v pitné vodě, co muži normálně pijí je už tak velká dávka ženského pohlavního hormonu estrogenu, že to mužům dělá den, co den v těle větší a větší neplechu. Tohle všechno bychom měli mít na paměti a sami se rozmyslet, co s tím a co můžeme pro oddálení těchto nepříjemností ve svém životě udělat.