Blu-ray aneb záruka kvalitního obrazu

Je technologickým pokrokem umožňující mnoho nových a zajímavých funkcí a zejména dokonalý obraz v té nejlepší kvalitě. Blu-ray přehrávač zvládne bez problému jak disky Blu-ray, tak ale i DVD, klasická CD. A to vše včetně v rámci mnoha formátů audio i video podobě.
tlačítko zvuku
Blu-ray se pyšní důležitými vlastnostmi v rámci podpory 3D, kdy je reálné přehrávání videa ve formátu 3D, potenciálně převod z formátu 2D na 3D. Vítané jsou i vestavěné aplikace, jako je například Youtube či Netflix. Významnou vlastností je i HDR, což umožní přehrávání se zcela vysokým dynamickým rozsahem pro umocnění barev, kdy bílá je více jasnější, naopak černá je mnohem hlubší.

Adekvátní Blu-ray přehrávač ve spojení s dobrým televizorem tak poskytne ozvučení, které překoná kvalitu běžného kina. Přehrávač Blu-ray lze připojit jak samostatně k televizoru nebo ho lze využít coby prvek domácího kina.

Prioritou je obraz

Blu-ray je sázka na jistotu ohledně velmi kvalitního obrazu. Vzhledem k tomu, že každý Blu-ray přehrávač disponuje vysokým rozlišením 1080p, tím tak překoná i ten nejlepší HD DVD přehrávač. Ideální je tak v kombinaci s televizorem mající obrazovku HD ready či FullHD, kde může tak nejvíce vyniknout prvotřídní hodnota obrazu.

Přehrávání audia a obrázků

Pro Blu-ray je snadnou záležitostí přehrání hudby i obrázků. Jen je potřeba vzít ohled na podporované formáty. Mezi běžné náleží MP3 ohledně audia a JPG je snadným formátem pro obrázky. Blu-ray přehrávač je i velmi výkonným v rámci hudebního přenosu ve velmi kvalitní podobě.

Ovládání ohledně nejen připojení

V rámci nabídky zapojení i připojení se přehrávač Blu-ray nijak neliší od běžných DVD přehrávačů. Blu-ray přehrávač disponuje výstupy pro zvuk i obraz, některé typy mají též LAN výstup pro připojení k počítači, stejně tak USB a čtečku paměťové karty. Každý Blu-ray přehrávač má HDMI rozhraní umožňující tak vysoké rozlišení obrazu.
kompaktní disky
Blu-ray přehrávač si poradí s obrazením titulků stejně jako DVD přehrávač. Je však třeba si dát pozor na podporované formáty titulků. Samozřejmě bez problému se vypořádá s běžnými formáty, jako je například.sub či.srt.