Kanada ve znamení pestré rozmanitosti i ryzí přírody

Kanada není jen vyhlášenou zemí v rámci ledního hokejového sportu. Kanadská scenérie uchvátí svou krásou v podobě zasněžené krajiny, svými nekonečně hlubokými lesy působící až magicky. V Kanadě vás okouzlí rozhlehlá jezera s třpytící se hladinou. Rozkvetlé parky či polární záře. Kanada je nádherná v každém ročním období a má co nabídnout nejen návštěvníkům.
kanada vlajka
Kanada coby druhý největší stát světa

Díky své rozloze se tak řadí na druhé místo co do velikosti. Nachází se na severu kontinentu Severní Ameriky. Na severním břehu je Severní ledový oceán, na východě Atlantický a na západě je Kanada omývána Tichým oceánem. Jejím jediným sousedním státem jsou Spojené státy americké. Hlavním městem je Ottawa. Kanada se pyšní jak velkolepými městy, jako například Toronto, Montréal, Vancouver, ale zároveň zcela nespoutanou divokou přírodou. Proslulé jsou jak kanadské národní parky i hory, pustiny či arktické tundry.

Kanada není jen ledovou zemí zasypanou věčným sněhem. Žádná jiná země nedisponuje natolik rozličnými teplotními rozdíly, neboť například Vancouver nabízí jedno z nejmírnějších počasí z celé destinace, kde i zima je mírná. Zatímco v oblasti Alberty je reálná i teplota klesající až na mínus čtyřicet stupňů. Sněhu si více můžou užít obyvatelé západní části Kanady. Pro rok 2017 se řadadila Kanada mezi top 10 destinací, které je třeba navštívit. Kanada má opravdu co ukázat a nejsou to jen krásy přírody či moderní velkoměsta.
kabinová lanovka
Kanada ve znamení javorového sirupu

Javorový sirup je vyhlášený a u většiny populace nepostradatelný v rámci snídaně. Všeobecně je kanadská kuchyně velmi pestrá a bohatá díky etnickým čtvrtím. Můžete si tak vychutnat jak různé speciality tak i čerstvé ryby a mořské plody vylovené z Atlantiku.
Mezi národní pokrm náleží tzv. „poutine“, což jsou křupavé hranolky s hutnější omáčkou a rozteklým sýrem. Mezi vyhlášené zdejší pokrmy náleží i divoká rýže či hovězí maso.

Kulturní bohatství

Nezaměnitelný a neopomenutelný je ruch velkoměst neboli kanadských metropolí. Užít si tak můžete aktivní i noční život, avšak i vydat se za poznáním a obohatit svůj kulturní život. Toronto se pyšní svými mrakodrapy. Ottawa vás pohltí svou historí.

Montréal ukáže svůj francouzský šarm a nabídne mnoho kulturních akcí. Stejně tak je nezbytná návštěva jednoho z nejslavnějších muzeí Severní Ameriky a to Muzeum krásných umění v Montréalu. Vancouver vás očaruje místním přístavem, jenž je obklopen hřebeny hor. Kanada je bezedná truhla pokladů a především nevšedních zážitků.