Chytrý telefon

Dnes již běžná součást veškeré generační skupiny. Jak to bývá, má své příznivce, kteří si bez něj nedokážou představit další chod života. A pro mnohé je to jen zbytečný přepych. Není divu, během 50-ti let se mnohé změnilo a to velmi rychle. Existovaly jen telefonní stanice, později telefonní budky a první mobilní telefony byly tak velké a těžké, že se rozhodně nedají srovnat s moderní technikou.

Ovšem výhodou chytrého telefonu jsou rozhodně jeho funkce. Dá se říct, že v mnohém dokáže nahradit klasický počítač. Můžete s ním surfovat na internetu, hrát hry, fotit, pracovat s aplikacemi, spravovat svoje finance i domácnost. Vyřizovat e-maily, nakupovat a dokonce slouží jako pomocník v různých návodech, když se dostanete do problému. Je zaznamenáno již několik zpráv od Horské služby, že díky přesnému určení polohy člověka, který se zranil a následně díky aplikaci v mobilu určil souřadnice, poskytli okamžitou lékařskou péči.


Kvalitní připojení k internetu je žádoucí

Ani zde naši operátoři nezůstávají pozadu a je jim naprosto jasné, že nemohou zahálet. Dnešní generace rozhodně bude vybírat podle svých standardních požadavků. Rychlost připojení k internetu, zveřejnění příspěvků na sítích, komunikace bez zbytečných prodlev a ruchu, hraní her a nákupu online a další faktory ovlivňující tento výběr.


LTE je jednička na trhu

Pod zkratkou LTE se skrývá celý název Long Term Evolution. Tato technologie navazuje na současnou 3G síť a přináší vylepšení v několika ohledech. Samozřejmě se sem řadí navýšení rychlosti v obou směrech – stahování i nahrávání.

První z operátorů, kteří LTE přinesli do České republiky, byla společnost Telefónica Czech Republic, v roce 2012 a soustředila se na Prahu. O pár měsíců později přichází s touto technologií T-mobile na území Mladé Boleslavi. Vodafone zůstává necelý rok pozadu, ovšem pilotní spuštění měl v Karlových Varech. Operátor lokalitu vybral kvůli Mezinárodnímu filmovému festivalu.

Samozřejmě v dnešní době se pomalu dostávají všichni s nabídkou i do menších měst a pokrytí je celkem rozvinuté.
Pokud máte pocit, že je vaše připojení méně výkonné, kontaktujte vašeho operátora. Společně rozhodně naleznete řešení.