Jak by měl vypadat ideální domov?

Existuje vůbec nějaký recept na to, jak by měl takový „správný domov“ vypadat? Myslím, že tak docela ne, ale přesto se o to někteří odborníci snaží. A i když se domnívám, že každý se cítí jinak v něčem jiném a někde jinde, je možná opravdu několik věcí, které by vám mohli pomoci, než si ten váš domov vybudujete.
batole v plence

Všechny nástrahy pryč

Když máme malé děti, je plánování trochu složitější, anebo možná právě proto lehčí, protože víme, čeho se držet a čemu se naopak vyvarovat.


I. V první řadě je to zabezpečit všechno, co může být pro naše děti smrtelně nebezpečné. Jsou to krytky do zásuvek. Děti jsou zvídavé a velmi rychlé, a tak by se mohlo stát, že jim stačí k takové činnosti velmi málo času a problém by byl na světě.

II. Vyvarujte se ostrým rohům. Nejedna boule, a to v tom lepším případě, pochází právě od ostrého roku konferenčního stolku nebo jídelního stolu.

III.Nemějte na dosah nebezpečné předměty. Těmi mohou být například korálky, které si dítě snadno zasune do některého z otvorů, a na pohotovosti budou mít poplach.

IV.Kuchyň je dle odborníků jedním z nejnebezpečnějších míst v našem domě. Jsou tam nejen zásuvky, ale také horké plochy, hrozí tam opaření a spoustu dalších nebezpečí. Zásadním je, abyste nenechávali nikdy nic přesahovat přes okraj kuchyně, ani přes okraj varné desky. Děti vše, co kouká, chápou jako výzvu, na kterou se pověsí, a dovedete si představit, jak tohle může dopadnout! Zabezpečit bychom měli také skříňky a šuplíky, kterých máme v kuchyni také nejvíce. V šuplících je umístěna spousta ostrých předmětů a ve skříňkách těžké hrnce.
káva pro návštěvu
V. K vybavení kuchyně patří i nebezpečné prostředky na čištění, umístěné většinou ve spodních částech kuchyní. A to je také jedna z věcí, kterou bychom si měli pohlídat především. Zabezpečení skříňky je v tomto případě více než na místě.

I tak zdánlivě nedůležitá věc, jako je umístěný ubrus na našem jídelním stole, může pro malé děti představovat nebezpečí, pokud na stůl umístíme například horkou kávu pro návštěvu. Proto raději nespoléhejte na to, že vám se přece tohle nestane!