Mladí Češi utrácejí za fastfood, kina a zábavu v barech

Pokud máte děti e věku do šestadvaceti let, víte, za co nejvíce utrácejí? Jaké jsou vaše tipy? Náš průzkum ukázal velmi zajímavé věci. Mladí lidé dokáží utratit za jídlo a zábavu až pět tisíc korun, a to pouze kartou.
hamburger koláž
UniCredit Bank ukázala výsledky z průzkumu na dvaceti tisících debetních kartách, vlastněných mladými lidmi do šestadvaceti let, za co mladí nejčastěji utrácejí peníze, které mají na účtu. Mezi patnáctým a dvacátým šestým rokem se pak navíc Uni Credit Bank zasadila o rozhovor s asi šesti sty respondenty na totéž téma: za co nejvíce utrácejí.

DVACT PROCENT FINANCÍ MLADÝCH JDE NA ZÁBAVU
Mladí lidé toho nechtějí v životě moc. Dokončit školu a bavit se. Odpovídá tomu také stav jejich účtů. Za měsíc jde pětina jejich příjmů na zábavu, jako je kino, divadlo, sport, návštěvy barů nebo klubů, ale také nákup počítačových her či drobné elektroniky.

MLADÍ LIDÉ NEŠETŘÍ
Tedy rozhodně nešetří sami na sobě. Užívají si zábavy, také si platí jenom nadstandardy, studenty většinou živí a šatí rodiče a peníze, které si vydělají z brigád, jsou jim většinou poskytnuty pro jejich samostatné hospodaření, možná na jídlo, pokud nejedí doma, případně na oblečení.
ZA ZÁBAVU JSOU MLADÍ SCHOPNI UTRATIT AŽ 700 KČ.

Všeobecně platí, že mladí lidé zaplatí za zábavu najednou v průměru sedm set korun. Jediná místa, kde šetří, jsou bez poplatkové účty a výběry z bankomatů, to jsou služby, které většina bank nabízí studentům středních a vysokých škol zdarma. Některé účty mají i výhody, se kterými se spojuje vlastnictví ISIC karty.
mladík u kadeřnice
Jak se baví mladí?
Nejčastěji pomocí chytrých telefonů přes sociální sítě. Platí nejčastěji za online hry, oblečení nebo fastfood.

Jak vypadá seznam věcí, za které mladí nejvíce utrácejí?
1. Potraviny 26%
2. Jiné výdaje 26%
3. Zábava 21%
4. Oblečení 15%
5. Služby 12%
6. Zdraví 1%