Samoobsluha: na co dávat pozor

Jste ten typ, který chodí do obchodu jenom se seznamem, drží se ho a jede podle regálů? Máte napsané, co všechno chcete koupit a ani jedinou položkou se nezmýlíte? Nebo jdete a kupujete, na co si zrovna vzpomenete, případně co se vám zrovna objeví v zorném poli?
křeček a nákup
Všechno je důležité
Víte o všech akcích, kde nakoupit potraviny výhodněji? Máte v uších přes sluchátka puštěnou vlastní hudbu? Máte oblíbené značky produktů? Vybíráte si podle toho, co se vám osvědčilo, podle známé značky, nebo jenom tak, jak vás napadne? Věděli jste, že k téměř každému drahému produktu existuje levnější alternativa? A proč se například věci jako čerstvé pečivo nebo syrové maso skladuje co možná nejdál od vchodu do prodejny a od pokladen? Máme odpovědi na všechny tyto otázky.

Jak nenaletět obchodníkům na jejich triky
Všichni jsme jistě jednou nebo dvakrát naletěli chytrému marketingovému tahu nebo obyčejné psychologické hře. Obchodníci jsou schopni použít všechny zbraně, aby dokázali prodat, a nejlépe prodat co možná nejdražší produkt ze všech jeho alternativ. Jak jim nenaletět? Sepsali jsme několik věcí, na které byste si měli dávat pozor. Tak například, věděli jste že…
… vám nikdo nesmí zkontrolovat, co máte u sebe nebo co máte v tašce?

To je pravda. Dokonce kdyby ostraha nebo prodavačky tvrdily, že jim musíte dát tašku k nahlédnutí, nemusíte to udělat, pokud nechcete. Prohlížet věci vám může jedině policie České republiky a nikdo jiný. A tedy pokud jste obviněnu z krádeže, ale víte, že jste nic neukradli, nic neukazujte a počkejte si na příchod policie. Poté, co se prokáže, že jste skutečně nic nevzali, můžete požadovat odškodné nebo omluvu za prožitý stres, psychickou a časovou újmu.
prodej zeleniny
… je lepší mít při nákupu v ruce předem předepsaný seznam?
Skutečně je to tak lepší. Vyhnete se zapomínání, co jste vlastně chtěli koupit, a zároveň vás to odradí kupovat věci navíc. Nezapomeňte, že prodejci ukládají nejdražší zboží do výše očí, ale když se rozhlédnete po regálu, určitě najdete alternativu, která je v podstatě stejná, jenom o něco levnější.

… poslouchat vlastní hudbu přes sluchátka?
V obchodech často hraje hudba, která má vliv na naše podvědomí.