Kupte si jízdenku v tramvaji pomocí platební karty

Jezdíte v Ostravě na krátkodobé jízdenky, případně vám právě došel měsíčník, je neděle, takže trafiky jsou zavřené, automat je porouhaný a u řidiče je jízdenka příliš drahá? V Ostravě od konce měsíce června už nemusíte zoufat a utrácet zbytečně moc peněz za dražší jízdenky, nedej bože, pokud máte příliš vysokou bankovku a řidič tramvaje, autobus nebo trolejbusu nemá na rozměnění.
sněží na autobus
Můžete jednoduše použít platební bezkontaktní kartu a koupit si jízdenky pomocí speciálního terminálu, který je umístěn v několika provedeních ve všech vozech městské hromadné dopravy v Ostravě. Ostrava je prvním městem, které tuto službu koupě krátkodobých jízdenek poskytuje.

· Jak to všechno začalo
Plán se spustil na počátku roku 2016, kdy obyčejné karty a kupony pro jízdné nahradila tzv. ODISka, karta, na kterou si lidé dobíjejí peníze, a z ní se pak odečítá po celý měsíc platba na dlouhodobou jízdenku, které platí buďto pro jednu zónu ze čtyř hlavních ve městě, nebo pro čtyři zóny, telé celé území ohraničené jako Ostrava-město.

· Můžete platit i pomocí ODISky
Pokud cestujete s kamarády nebo s rodinou, kteří v Ostravě nebydlí, ale přijeli jenom na návštěvu a vy víte, že peníze z ODISky nebudete například poslední týden měsíce potřebovat, můžete za nevyčerpané peníze na ODISce koupit krátkodobé jízdenky přímo ve voze.

Nemusíte kupovat jízdenky v trafice, u dopravce nebo v automatu, stačí prostě přijít s ODISkou ke žlutému terminálu, který se nachází v každém voze, navolit pro kolik lidí a jak dlouhou jízdenku si přejete, a můžete všichni pohodlně cestovat.
malá tramvaj
Jak na přestupy
Pokud cestující cestuje v tramvaji, autobuse či trolejbuse jede méně než deset minut, může se nejdříve pomocí platební karty přihlásit, a pokud bude cestovat pouze deset minut a cestující se při výstupu odhlásí, bude mu na kartě odečtena částka pouze za levnější jízdenku. Pokud bude cestující přestupovat, musí tak učinit do třiceti minut od zakoupení jízdenky u žlutého terminálu.