Jak přežít ranní vstávání (zvlášť pokud patříte mezi sovy)

Jak to udělat, abyste ráno vypnuli budík, protože jste se vzbudili pár minut před jeho zazvoněním, vyskočit z postele, vesele se protáhnout, užít si ranní hygienu a pak si přichystat plnohodnotnou a výživnou snídani, která vám dodá energii na většinu dne? To asi nejde. Nikdo nemá recept na to, jak se naučit vyrovnávat se s ranním vstáváním. Nejspíš jsou prostě lidé, kterým ranní vstávání nevadí, a potom jsou lidé, kterým se říká sovy: jsou vzhůru dlouho do noci, neboť jim to mnohem více vyhovuje, a ranní vstávání je pro ně jako mor.


Jsou dva druhy lidí:

1. Ranní ptáče
Člověk, který je od přírody ranní ptáče, většinou už v devět hodin večer spí. Většinu věcí stihne každé ráno, vstávání mu nedělá nejmenší problém, navíc si umí urovnat čas tak, aby si v pohodě stihl nejenom uvařit a vypít kávu, ale také, aby se dobře nasnídal a ještě stihl něco navíc. Ať už to je ranní cvičení, nebo procházka do obchodu případně se psem, nebo nějaká domácí práce. Odpoledne, když přijde ranní ptáče z práce, se většinou věnuje volnému času nebo rodině případně svým koníčkům jenom do večerních hodin.
2. Sova
Takový člověk je denně vzhůru dlouho po půlnoci. Většinou si nechává práci na pozdě večer, protože je v domě klid a sova se může soustředit. Ráno vstává a odchází do práce nebo do školy bez snídaně, bez kafe a bez klidu.


Co dokáže sovy probudit?

Pokud patříte mezi sovy, zkuste si na všechno pořádně rozsvítit. Také dejte přednost veselým barvám v koupelně a v kuchyni. Vyzkoušejte také ladící dekory, příjemné vůně a také květiny. Všechno, co budete ráno potřebovat, si připravte už večer před tím.

Sovy jsou ráno většinou nepoužitelné. Narážejí do nábytku, všechno jim padá z rukou, a ať se snaží, jak chtějí, probouzení jim zkrátka vůbec nejde. Proto je lepší se tomu přizpůsobit a zkrátka si všechno, co budete ráno potřebovat, připravit předem. Co všechno si večer připravit?
Doklady
Kabelky
Klíče
Dokumenty
Potřeby do práce
Svačinu do práce nebo do školy
Přichystejte si snídani