Když nás vykradou

Dojde-li k situaci, že se někdo vloupá do našeho bytu nebo chaty či chalupy, musíme si uvědomit, že nedojde jen ke zničení některých věcí jako je zámek a dveře, rozbité okno, nepořádek a další újmy. Konečné ztráty nejsou také jen to, co zloděj odnese. Jaká nebezpečí číhají, aniž bychom si je hned uvědomily?

1/ Ztráta osobních věcí
Zloději berou hlava nehlava cennosti a neurvale hledají to, co by se jim hodilo. Mnohdy však při této činnosti zničí věci, které pro ně nemají žádnou cenu. Rozbijí hrníček po babičce, který nám byl tak drahý, zničí obrázek s portrétem někoho blízkého, odnesou šperky, které nám připomínají rodiče či prarodiče. Psychické trauma je v takové situaci nevyčíslitelná újma.

2/Odcizení platebních karet
Jde většinou o karty rezervní a lidé mají pocit, že je mají v bezpečí domova. Při zcizení ale může dojít k tomu, že než kartu zablokujeme u peněžního ústavu, máme na účtu jen pár drobných. To je jednoduché pro zloděje zejména tehdy, když najdou s kartami i seznam PIN a tak mohou jít najisto. Tedy i doma v bezpečí zásuvky myslete na tuto možnost a nenechávejte zlodějům vše naservírované.

3/Krádež identity
Jen málokdo si uvědomí, že odcizení dokladů jako je PAS nebo občanský průkaz může zapříčinit, že zloděj se později bude vydávat za vás nebo doklady zpeněží pro další nekalé účely. Může sjednat na vaše jméno
půjčku nebo nebo jiné produkty.

4/Psychické dopady
Dost velké nebezpečí také tvoří psychický dopad celé události na naše vědomí. Jde o pocit ztráty bezpečí a soukromí. Dochází ke zvýšení stresu a celá situace velmi poškozuje naše duševní zdraví. Mnozí musejí po takové události vyhledat psychologa a léčba z této situace může trvat i měsíce.

Shrneme-li všechny dopady, které na nás můžou tyto nepříjemné záležitosti působit, je opravdu jasné, že nejde o situaci jednoduchou. Vždyť v jedné minutě můžeme přijít o všechny své úspory, se kterými jsme počítali, musíme dát do pořádku bydlení, které bývá poničeno, bojíme opakovaného vpádu, zneužití odcizeného a dalších nebezpečných situací, kterých může být nespočetně. Mysleme tedy na správné zabezpečení svého majetku a tak si ušetříte mnoho budoucích starostí.