Levné, ale výhodné nakupování?

Ať už chceme nebo nechceme, nakupování je součástí života téměř každého člověka. Někteří nakupování milují, někteří ho nemohou vystát. Spojuje nás ale to, že chceme co nejvíc ušetřit.

Za prvé je fajn ujasnit si, zda danou věc opravdu potřebuji – rozhodnutí ze dne na den tedy nejsou vždy nejlepší. Obzvlášť se to týká těch dražších věcí (ať už to jsou mobily, notebooky nebo třeba nějaké sportovní vybavení…), které kupujete přes internet. Vždy si na dané stránce ověřte, zda by šlo produkt reklamovat, kdyby se ukázalo, že s ním není něco v pořádku. Třeba se pro jistotu podívejte i na recenze k danému e-shopu – abyste měli jistotu. Moc bych nedoporučovala kupovat tyto dražší věci na stránkách jako třeba e-bay.com nebo aukro.cz – ať se vám nestane, že místo toho skvělého, nejnovějšího IPhonu vám přijde pomeranč (nejde o vtip, ale o zkušenost).

Pokud toužíte po něčem, co v našich krajích není k dostání nebo je, ale za směšně vysoké ceny a vy věříte, že v zahraničí byste pořídili lépe, zkuste navštívit stránku aliexpress.com. Například oblečení, bižuterii nebo třeba kryty na mobil, tam najdete levně, doprava produktů je většinou zdarma, takže opravdu ušetříte. Menší problém s nakupováním oblečení přes tuto doménu je ten, že většina produktů pochází z Korei, Číny nebo Japonska, kde se velikosti oblečení liší, a tak si musíte dobře zkontrolovat míry u daného kousku.

Taky občas bývá problém s tím, že obrázky na e-shopu se ne vždy přesně shodují s tím, co vám přijde. Proto bych na této stránce radši nekupovala věci za větší částky.

Levné, ale zároveň krásné, zachovalé a třeba dokonce i značkové oblečení se ale dá koupit i jinde. Secondhandy jsou kouzelným místem, plným věcí z druhé ruky, kde můžete najít svetry, mikiny, dětské dupačky, boty, plesové nebo dokonce i svatební šaty. Ne v každém „sekáči“ ale vždy najdeme oblečení, které se nám líbí.

Proto třeba zkuste obejít pár sekáčů v okolí vašeho bydliště a v některém určitě najdete věci, které tam budou čekat jenom na vás. Doporučuji ale do secondhandu nechodit s jasnou představou, pro co tam jdete. Protože to vaše vysněné tmavě modré sako, s délkou a velikostí tak akorát, zlatými knoflíky ve dvou řadách, vnitřními kapsami a s malým elegantním límečkem tam nejspíš nenajdete. Lepší je hledat zkrátka sako a ono si k vám časem cestu najde. 🙂
Přeji hodně štěstí s každým dalším nakupováním!