Nápady na dárky pro malé děti, které budou mít jistý úspěch

Blíží se nejkrásnější období v roce, blíží se Vánoce. Alespoň pro děti to je nejkrásnější období v roce, období plné radosti a očekávání. Kromě cukroví a pohádek se nejvíce těší na stromeček a dárky od Ježíška. Pokud děti umí sdělit svá přání, je to jednoduché. Pokud jsou ale vaše děti ve věku, kdy ještě nemluví a neumí psát, pravděpodobně přemýšlíte, co dětem pod stromeček nadělit.

Malé děti nepotřebují množství hraček, stačí jich pár. Mají ale rozvíjet celkovou osobnost, fantazii a třeba i motorické dovednosti a mají dítě bavit a motivovat. Jako maminka patnácti měsíčního dítěte jsem ve stejné situaci a přemýšlím, čím svoji dcerku obdaruji. Podělím se o několik tipů na dárky, o kterých vím, že zaručeně uspějí.
Stavebnice s velkými kostkami
1. Stavebnice s velkými kostkami. Určitě nadchne, malé děti rády staví, rády boří a hra jim vydrží hodiny. Nejlepší způsob jak rozvíjet kreativitu, fantazii i jemnou motoriku. Zkuste se podívat po takové, která má základní barvy a postupně se je můžete učit poznávat.

2. Dřevěná autodráha nebo vláčkodráha. Dřevěné hračky jsou kvalitní a tato vláčkodráha se dá postupně doplňovat. Nabízí tedy nespočet možností sestavení různých drah. Děti milují popojíždění se vším, co má kolečka. Tady se navíc mohou učit poznávat směry nebo odhadovat sílu potřebnou k rozpohybování předmětu.

3. Jednoduché obrázkové knihy pro malé. Kdy jindy začít budovat vztah ke knihám, než od malička. Navíc děti rády prohlíží a ukazují. Učí se pojmenovávat a rozšiřují si tak aktivní i pasivní slovní zásobu.

4. Vkládačky a skládačky pro nejmenší. Děti baví vkládat věci kamkoli, proč to tedy nevyužít při hře. Zároveň se učí přemýšlet a porovnávat, spojovat a poznávat tvary, barvy nebo zvířátka. Také procvičují jemnou motoriku a koordinaci oko – ruka.
hudební nástroje pro batole
5. Hrací hračky či hudební nástroje. Zvuk dělá dětem radost. Rozvíjí sluchové vnímání i smysl pro rytmus a motivuje k pohybové aktivitě. Zároveň trénuje pozornost a soustředění.

Odrážedlo. Pohyb, pohyb a zase pohyb a navíc pobyt venku. Nejoblíbenější aktivita malých dětí, která je rozvíjí po všech stránkách.