Nejúčinnější zbraň proti bakteriím

Pokud chceme zachovat krásně čistou bazénovou vodu po celou koupací sezónu, tak nám skutečně nic jiného nezbývá, než se podívat po aktivních přípravcích, které si rozhodně poradí s viry, ale i důkladným ošetřením. Mezi nejrozšířenější patří chlorová chemie. Je v podstatě velmi dobře cenově dostupná a navíc skutečně odvádí skvělou práci. Je pravdou, že v oddělení bazénové chemie můžeme skutečně chvíli tápat, protože existuje opět tolik produktů, že by ten nákup člověk raději vzdal. Nic naplat, buď si necháme poradit, nebo již jasně předem víme, kam naše kroky povedou.

čistá voda

Vsadit na dlouhodobé zkušenosti se vyplatí

V podstatě chlorová chemie má svoji dlouholetou tradici a navíc je skutečně účinná a ještě si dokáže poradit i s velkým znečištěním, což je dobré vědět. V podstatě čistí bazény šokem, ale co se jí rozhodně nedá upřít je její dlouhodobý účinek. Dokonce je na výběr v tekutém nebo tuhém stavu. Aplikace je velmi snadná, zvláště když si například vybereme chlorové tablety do bazénu, které přirozeně mají také různé podoby. Spolehlivě ale drží vodu čistou a to s minimem organických látek. V podstatě taková tableta je založena na účinku volného chlóru, který se o bakterie hravě postará.

tablety myčka

Jak si poradit s tabletou?

Aplikace je skutečně velmi jednoduchá. V podstatě si pořídíme plovák, do kterého vložíme vybraný typ chlorové tablety a oba dva komponenty vypustíme na hladinu vody. O zbytek se postará vítr a vlnky, které budou plovákem pohupovat a tím se bude chlor a také další účinné látky pomalu roznášet po celé ploše bazénové vody a pronikat do míst, kde jich bude potřeba. Na trhu si lze zakoupit také různé typy tablet, jen pozor na jejich velikost, aby odpovídala našemu plováku. Je také dobré věnovat pozornost návodu na použití, kde se dočteme, co všechno náš poklad bude umět. Mnohdy se v jedné tabletě ukrývá několik dalších funkcí, takže může skvěle dezinfikovat, vločkovat, stabilizovat pH vody nebo ji dokonale rozjasnit. Výběr je již jen na nás.

Posted in Nezařazené