Než vůbec začnu, mám představy

Obrovskou vilu, pořádné auto, a pěknou ženu k tomu. Tyhle představy má nejeden muž, než začne podnikat. Ale věřte, že většina života samotného a podnikatelského obzvlášť je vlastně peklo, starosti a neúspěchy. Chvíle, kdy do sebe všechno zapadá jako perfektně vyrobená ozubená kola, jsou prchavé a je jich velmi málo.
start podnikání

Co chybí na trhu

Nejlepší je začít podnikat v tom, co na trhu ještě není. Myslíte si možná, že se vymyslet nic nedá? Ale ano, dá. Vždycky bude něco, co tu není. I kdyby to měl být trh pro menší množství lidí. (Myšleno například jídlo pro vegetariány), podobně možná potřebují i další lidé pomoci a rádi by využili službu, která by vyhovovala právě jim! Takže nemusíte vymyslet přímo nějaký patent, vymyslet něco zbrusu nového, spíš vyhovět určité skupině lidí.

Co vlastně umím

Ideální je začít podnikat v tom, v čem jsem sám dobrý. Protože je velký předpoklad, že mě to bude i bavit. Že nevíte, v čem jste dobří? Každý snad je v něčem dobrý, jen se nad sebou musí pořádně zamyslet. Ono nestačí mít jen dobré služby, musíte nabízet ty nejlepší služby, abyste vyčnívali, abyste byli nejžádanější! Velmi často je jednou z možností, která vám přinese úspěch, přístup k zákazníkům.
podnikatelský plán

Od nápadu k úspěchu

Tak to je dlouhá cesta. Nápadů mají lidí dost, ale ujít tu dlouhou cestu a ocitnout se nakonec na křižovatce, kde začíná skutečné podnikání, už zvládne jen mnohem menší počet lidí, než kteří se postavili na pomyslný start.

✗ Ideálně začněte podnikat v tom, co umíte, o čem něco víte, co pro vás není úplně nové.

✗ Snažte se být jiní, odlišit se od ostatních podnikatelů. Je jedno čím, pokud je to pozitivní a zákonné!

Konkurence má své chybya vy se z nich poučte. Nejenom, že je nedělejte, ale profitujte z nich. Ze špatných konkurenčních chyb, udělejte svou výhodu.

✗ Než začnete podnikat, zjistěte si, zda o vaše služby bude zájem. Ptejte se hlavně těch lidí, kteří by reálně vašich služeb využili.

Znamená tedy podnikání žít si po svém, nemuset poslouchat žádného šéfa, a přitom se mít dobře, nebo se minimálně velmi dobře uživit? Ano, za určitých podmínek to tak skutečně je!