Proč používat fitness trackery?

Fitness trackery jsou přenositelná zařízení, nebo aplikace, které dokáží zaznamenávat každodenní fyzickou aktivitu člověka (a někdy i mnohem více). Od společnosti Apple a Samsung až po Fitbit a Garmin. Na relativně novém trhu se nabízí široká škála zařízení s rozlišnými funkcemi.
smartwatch miniaplikace
Tyto zařízení jsou současně jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak sledovat váš pokrok s ohledem na fyzickou zdatnost. Uživatelé těchto přístrojů mohou zaznamenávat kroky, kalorie, ujetou vzdálenost, kalorický příjem i srdeční frekvenci a spánek. Některé dokonce nabízejí GPS sledování. Tato technologie, přinesla do světa fitness malou revoluci. Níže uvádím několik důvodů, proč by se i vám některé z wearables sledujících fitness pokrok mohli hodit:

· Zdraví

Nejeden lékař doporučuje pacientům tyto mobilní technologie, které pomáhají samostatně monitorovat určité aspekty vašeho zdraví. Jistě, fitness tracker vám asi nepomůže se zhoubnou chorobou. Ale je nepochybně užitečný s ohledem na prevenci civilizačních chorob (často zaviněné sedavým životním stylem).

Díky zaznamenávání tepové frekvence, spálených kalorií a sledování fyzické aktivity, můžete lépe pečovat o své zdraví a odpovídajícím způsobem upravit nedostatky ve vašem životním stylu ku zdravější podobě.

· Motivace

Každý sportovec ví, že každý den není posvícení. Tak jako v životě i s ohledem na fitness existují cykly dobrých a špatných týdnů. Důležité je však i v těch špatných prokázat snahu a výdrž, neboť bez nich ty dobré nikdy nepřijdou. A k tomu je potřeba motivace, kterou fitness tracker nakopne.

Většina zařízení pro měření aktivity umožňuje sdílet váš pokrok s přáteli na sociálních sítích a vytvářet soukromé skupiny pro trénink. Může to být právě zdravá soutěživost, která vám zítra dodá potřebnou motivaci k pohybu.
zimní bunda
· Návyky

Ty lepší přístroje tohoto druhu umí zaznamenávat i spánkové návyky a celkové zdraví. Mohou vám pak upravit cíle a aktivity tak, aby zavedly do vaší každodenní rutiny zdravější návyky.

Tyto změny pak mohou zahrnovat například nahrazení přestávky na kávu odpolední procházkou.