Kvalitní krejčovská panna Vám usnadní práci

Nejen v profesionální krejčovské dílně je naprostou nezbytností dobrá krejčovská panna. Práci usnadní a urychlí nejen profesionálním krejčím a švadlenám, ale také švadlenkám – amatérkám, které šijí doma třeba jen pro radost. Domácí šití se totiž po letech, kdy bylo na ústupu, opět vrací na výsluní. Krejčovská panna je skvělým pomocníkem, díky kterému Vaše modely budou perfektně sedět, a Vám půjde práce rychleji od ruky.

panna

Jak vybrat tu správnou?
Na trhu je celá řada modelů, a tak může být pro méně zkušenou švadlenu těžké vybrat tu správnou. Na co byste se měli při výběru zaměřit? Základem je masivní konstrukce, která by měla být ideálně vyrobena z kvalitního kovu či plastu. Stojan, na kterém je panna upevněna, by měl být dostatečně stabilní, aby se eliminovalo riziko převrácení a zranění. Velkou výhodou je, pokud Vám figurína umožňuje nastavení různých velikostí. Pak nejste ve Svém tvoření a šití nikterak omezeni. Pozorně si prohlédněte materiál, ze kterého je vytvořen potah figuríny. Ideální volbou je 100 ℅ bavlna, která je pružná a dobře se Vám do ní budou zapichovat špendlíky. Panny mohou mít různý počet těchto nastavitelných částí, skvělé je pokud Vám umožní například i prodloužení pasové linie.

krejčovské panny

Dokonalé řešení nejen pro profesionální návrháře
Krejčovské panny se vyrábějí z různých materiálů a v různých velikostech. Cena figuríny je závislá právě na kvalitě provedení, dále na velikosti a multifunkčnosti. Pokud víte, že budete šít například pouze dětské oblečení určité velikosti, vystačíte si s levnější figurínou, která je určená k šití dětských modelů. Cena takovéto figuríny se může pohybovat již okolo jednoho tisíce korun. K dostání jsou samozřejmě také panny určené k šití buď dámských či pánských modelů. Jejich cena není o moc vyšší než v případě těch dětských. V okamžiku, kdy se rozhodnete pro nastavitelnou pannu, jejíž velkou výhodou je univerzálnost, budete muset v závislosti na provedení počítat s vyšší cenou v řádu několika tisíců korun.