Technologie kol se v mnohém změnila

Doba, ve které dnes žijeme, nabízí skutečně široké možnosti a to úplně v každém oboru. Dokonce se odráží do našich sportovních aktivit a volného času. Jízda na kole je totiž dnes dostupná pro celou rodinu a nikdo se nemusí obávat toho, že by nestačil rychlostí nebo snad neušlápl složitý terén. Je to díky nové technologii moderních elektrokol. Je pravdou, že se na ně hodně změnil názor, jelikož dříve se právě tyto výrobky označovaly jako něco méněcenného a vhodného jako dopravní prostředek pro důchodce. Což většinou bývá, že na některé věci pohlížíme jinak, než si je sami vyzkoušíme. Stačí se totiž je jednou projet a výsledek je jasný. Takové elektrolo dává skutečně nové možnosti úplně všem.

Dva lidé, kteří jedou po lesní cestě na kolech

Horská kola si prošla také velkou změnou

Vždycky to byl vhodný typ kol do terénu, ale nebyl dost vhodný pro toho, kdo neměl dostatek síly zvládnout složitý terén. To se ale změnilo a nynější trend horského elektrokola jsou právě horská elektrokola. Věková hranice rozhodně neurčuje žádné omezení, ale i tak je třeba dobře vybrat. Nabídek těchto elektrokol je dostatečné množství a především se vyznačují odolnou konstrukcí s vysokým výkonem motoru. Díky tomu se dá hravě zvládnout i ten nejsložitější terén. Většina horských elektrokol nabízí 3 režimy, které pomohou ve snadném šlapání. Jedná se o režim elektropohon, asistent šlapání a šlapání. Poté je překonávání náročného terénu daleko jednodušší.

Kola, která stojí pohromadě v přírodě na trávě – rodinný výlet

Parametry jsou velmi důležité

Je tolik věcí, na které bychom se měli při koupi zaměřit. Důležité je zvolit správný typ pohonu.
Zadní pohon – je ideální pro mírné terény, tudíž hodně bude rozhodující, jaký bude cíl vyjížděk.
Středový pohon – zvládne celkem hravě složitější terén, je to díky rozložení hmotnosti.
S pohonem jde ruku v ruce elektromotor a dobíjecí akumulátorová baterie. Ta je takovým srdcem kola, která nás požene kupředu za dobrodružstvím. Také se jedná o dvě poměrně nejdražší součástky na elektrokole, což poté znamená samozřejmě vyšší investici do koupě. Ovšem za tu svobodu a zážitek z jízdy, což platí pro celou rodinu, to rozhodně stojí.