Ušetří nám slevové kupóny peníze?

Určitě znáte situace, kdy vám přijdou z různých obchodů slevové kupóny. Nalákají vás k návštěvě obchodu nebo to na vás nepůsobí? Mnoho lidí takové možnosti využije, protože slevy nejsou malé a zdá se, že ušetříme opravdu hodně peněz.
hodnota slevy
Sleva není zadarmo
Sleva je samozřejmě pevně stanovena na kupónu, ale jsou určitá pravidla. Například musíte nakoupit zboží nad nějakou částku, teprve potom dostanete uvedenou slevu. Další variantou je, že si koupíte jeden výrobek a druhý dostanete zadarmo nebo je potřeba koupit několik kusů a třeba třetí máte zdarma. Další fintou může být i fakt, že se sleva vztahuje pouze některý omezený okruh zboží, tedy na vše ji určitě nevyužijete. Je potřeba si také kontrolovat platnost takového kupónu, většinou se jedná o velmi krátkodobé slevy. Mohlo by se vám stát, že přijdete k pokladně a bohužel již není sleva platná, to by asi bylo opravdu nemilé překvapení. Je potřeba pamatovat na jednu věc, pokud si půjdete i cílené do obchodu pro konkrétní výrobek, na který budete slevu z kupónu, i tak si zřejmě koupíte mnoho dalších výrobků. S tím obchodníci počítají, protože jen si sami přiznejte, kolikrát se vám již stalo, že jdete do obchodu jen pro něco a odcházíte s mnohem větším nákupem. Prodejny jsou koncipovány tak, aby nás lákaly k nákupu konkrétního zboží. Někteří z vás mají možná pocit, že to na ně nepůsobí, ale podprahově to působí na každého, to je psychologie reklamy a obchodu. Člověk tedy doopravdy utratí větší částku, než kdyby takový kupón neměl a nešel nic nakupovat. Je potřeba s tím takto počítat a opravdu si na to dávat pozor.
lístek do kina
Rozhodně takovéto akce můžete využívat. Sám jsem rád, pokud takové kupóny jsou, člověk může opravdu ušetřit nemalou částku. Jen je potřeba si dávat pozor na finty obchodníků, které na nás v prodejnách číhají. Pamatujte na to, že žádná sleva není zadarmo. Obchodník moc dobře ví, co si může dovolit, tak aby na tom vydělával peníze. Zkrátka šetřete svoje peníze, ale dávejte si pozor.