Vyberte si posypovou sůl pro vaše aplikace

Posypová sůl může být pro někoho zcela jednoduchým a ničím výjimečný materiál. Opak je však pravdou, neboť mezi tyto prvky je možné zařadit jenom některé produkty. Posypová sůl totiž musí splňovat určitě požadavky. Tím základním je snížení bodu tání, kvůli čemu se sůl také používá. Pokud byste si však mysleli, že k těmto účelům je možné používat jen surovinu, kterou lidé využívají v kuchyni, divili byste se. Aby bylo možné snížit teplotu bodu tání, může se využít mnoho různých látek:

posypová sůl

  • Chlorid sodný = kuchyňská surovina, jak ji každý zná
  • Chlorid vápenatý = stejný účinek, ale šestkrát dražší
  • Dusičnan amonný
  • Octan draselný
  • Močovina

To jsou jenom některé materiál či látky, které by se daly využívat pro posyp silnic či jakýchkoliv jiných komunikací. Při výběru samotného materiálu by se měli přemýšlet. Stačí totiž vybrat špatně, a rázem se může stát, že aplikací poškodíte spodní vody. To je velmi nemilá záležitost, a proto přemýšlejte nad tím, co kupujete. Také není dobré věřit obchodům, které vám nabízí nějakou speciální látku. Mnohdy totiž stačí opravdu surovina z kuchyně, která však svou kvalitou může být ještě horší – nikdo ji totiž z komunikací konzumovat nebude.

sníh

Pro odstraňování sněhu a ledu ideální

Látka tohoto typu se s oblibou využívá na komunikacích, ale také chodnících či zkrátka všude tam, kde je třeba zatočit s ledem či sněhem. Ačkoliv motoristé či ekologové nemají tuto látku příliš v lásce, je nutné uznat, že bez ní by to bylo mnohem složitější. Ne všude je totiž vhodné posypávat komunikaci štěrkem, a proto je skvělé, že lidé mají k dispozici tento nástroj k odstraňování nánosů srážek, které jsou na daném místě krajně nežádoucí. Proto vybírejte v sortimentu, a nebojte se vybrat i více jak desetikilové balení této látky, neboť věřte tomu, že i takové balení za celou zimu využijete.