Morava je krásná, ale náročná

Morava je krásná, ale náročná

Jestli někoho napadne na alkohol, tak to je i vcelku možné, jelikož snad v každém koutě vesnic a měst se prodává víno a pálí slivovice. Jenomže to není všechno. Morava je totiž plná krásných historických skvostů, které jsme měli možnost vidět snad jen v pohádkách. Mezi jeden takový rozhodně patří Lednice. Tento velký a rozsáhlý areál stojí za návštěvu. Ještě štěstí, že jen kousek odsud má Lednice hotel, který je skvělým zázemím. Především si člověk připadá jako v pohádce, vždyť jen 100 metrů ho dělí od luxusně upravené zámecké zahrady. Poté mezi záhonky tryskající fontánky zdobené různými sochami působí velmi zajímavě. Celý zámecký komplex je tak velký, že tohle snad zvládne jen zdatný sportovec.

penzion

Tak lodí nebo kočárem

Člověk je tak zpohodlnělý, že sice chce vidět všechno, když už je zde na dovolené, ale tyhle lákadla snad stojí všechny klouby v těle. Naštěstí jsme se v hotelu dozvěděli, že zde existuje možnost, jak všechno zvládnout bez trmácení se v parném horku po všech památkách. Ono stejně se všechny neprojdou, ale to nevadí, vždyť tu budeme celý týden, tak to musíme správně rozvrhnout. Takže máme dvě možnosti:

  • K vodě to nemáme daleko, tak můžeme cestovat na lodi po řece Dyji, ta krásně protéká zámeckým parkem, takže nám vlastně z větší části nic neunikne. Dokonce máme štěstí, jelikož od dubna od října se dostaneme na loďce až k minaretu a odtud až na Janův hrad. Tak to není špatný nápad.
  • Druhá možnost je se vžít do panského života, nechat si osedlat a zapřáhnout koně do kočáru a jako panstvo se nechat vyvézt po zámeckých cestách. Také se dostaneme k minaretu.

zámek

Jak to vypadá, možná si nenecháme ujít ani jednu možnost. Jen na některé části holt budeme muset vyrazit po svých. Po návratu do hotelu se necháme ještě pěkně rozmazlit masáží a rozhodně to skončí příjemným večerem ve vinárně. Člověk si má života užívat, dokud to jde a Morava k tomu doslova vybízí.