Stop dětské obezitě

Je až smutné, že dnešní děti nemají skoro žádné zájmy, kromě sledování a hraní her na elektronických zařízeních. Když se jen tak trochu rozhlédneme kolem sebe, je až doslova do nebe volající, jak nás technika začíná ovládat, že si to ani nedokážeme v podstatě představit. Maminky, aby uklidnily svá dítka, jim už do kočárku dají mobilní telefon nebo tablet. Od malinka je posazují bez větších problémů za počítače, vždyť co v mládí se naučíš, tak ve stáří jako když najdeš. Když si k tomu přidáme sezení ve škole, sezení doma a podstatě žádný pohyb, již tady bude něco špatně. Jako bonus se přidají sladkosti nebo oblíbená rychlá jídla z fastfoodu, což samozřejmě děti naprosto milují, ale bohužel jejich tělo už ne. Podle statistiky se obezita a nadváha začíná projevovat mezi dětskou populací čím dál, tím více.
sladkosti na prodej

Sladkosti jen jako malý doplněk

Všechno se dá nějakým způsobem nahradit. Možná to bude vyžadovat důslednost především rodičů, ale vyplatí se to. Sladká chuť je pro každé dítě naprosto přirozená, v podstatě i mateřské mléko je nasládlé, ale není škodlivé. A dokonce se neubráníme ani cukru, který je v podstatě obsažený všude v různých podobách. Na druhou stranu tak nějak všechno souvisí se vším.
nezdravý pokrm
Chuť na sladké je podpořeno ještě s nesprávně vyváženou stravou, nedostatečným spánkem a dokonce i celkovou únavou. Proto jsou naši drobečkové doslova vysazení na kolové nápoje nebo čokoládové tyčinky. Rodiče se musí obrnit trpělivostí a důsledností. Žádné levné sušenky by neměly mít své útočiště ve skříňce, jsou plné palmového cukru a navíc děti k nim mají neomezený přístup.
dítě a pes

Chce to změnu

Sladkosti jako takové se dají nahradit čokoládou s vyšším podílem kakaa, zkrátka kvalita by měla být na prvním místě. Do pohybu by se měly zapojit celé rodiny. Uvidíte, jaké obohacení to přinese do vztahu mezi vámi a dětmi. Společné vycházky, výlety, hry, sportovní kroužky nebo jiné akce pro děti budou rozhodně tím správným zpestřením. Navíc je budeme podporovat nejen v pohybu, ale také v kreativitě, a když správně nastartujeme stravovací návyky, tak i ve správném přístupu k potravinám a stravování.